top of page

Kolo roku - pohanské oslavy a rituály

Pohanské svátky nebo-li kolo roku jsou kalendářem osmi velkých svátků podle slunečního cyklu, které slavili naši předkové. Oslavme je společně s nimi. Praskající krb, rekapitulace uplynulého času, zpěv, bubování, rituály, zvnitřnění, aktivní imaginace a klidové meditace.

 

Image by Aaron Burden

Zimní slunovrat
s bubnováním

Je nejkratší den a nejdelší noc. Bůh Slunce se nově narodí a temnota ztrácí moc. Pojďme oslavit sílící plodnost a hojnost. Budeme bubnovat, zapálíme oheň, v nádherném rituálu se spojíme s přírodou a se svým tělem a emocemi, uctíme vše, čeho jsme dosáhli. Každý sám za sebe a přitom všichni společně. 

Akce proběhne: 

ve  správném okamžiku

Vstupné dobrovolné.

komunita.jpg

Přátelský slunovrat
s bubnováním

Bubnování proběhne u ohně v prostorách vzrostlé a rozkvetlé zahrady. Přijďte s námi oslavit svátek letního slunovratu, nejdelšího a nejsilnějšího dne roku! Oslava plnosti a rozpuku. Oslava slunce a vrcholného období jeho vlády, oslava bohyně Mokoš a boha Peruna. Svátek vláhy, tepla a plodnosti... .

Akce proběhne to se včas dozvíte z Kalendáře akcí

Vstupné dobrovolné.

komunita.jpg
DSC_2438.jpg

Spontánní bubnování - oslava jarní rovnodennosti

Další spontánní bubnování s Radkou a Pavlem. Čekají nás 2,5 hodiny bubnování, zpěvu, tance. K oslavě jarní rovnodennosti zapálíme oheň, budeme tančit a zpívat v kruhu, rozpálíme vášeň našeho života. Ostara je svátek, který se slaví kolem 21. března. Během jarní rovnodennosti oslavujeme vše kolem nového života, nových začátků, nových projektů. Je to období, kdy Oheň, odvaha a vášeň začínají znovu převládat po dlouhém zimním spánku.

Akce proběhne: 

vše hledej v Kalendáři akcí

Vstupné dobrovolné.

DSC_2438.jpg
bottom of page