Aktivní meditace

Line separator

Aktivní meditace jsou techniky rozšiřování vědomí  - všímavosti. Všímavost s sebou přináší schopnost žít a pracovat efektivněji, schopnost dosáhnout vašeho plného potenciálu a schopnost uvolnit stres. 

Aktivní meditace celkově posilují zdraví a zvyšují imunitu. Vyprazdňují mysl, vytvářejí prostor pro zážítek. Přinášejí radost do života! Rozproudí životní kundaliní energii. Napomohou vrátit se „k sobě“, do „svého středu“. Významně zmírňují nervové vypětí a navíc urychlují práci mozku.

20190911_114657.jpg

Proč preferujeme aktivní meditace?

Line separator

Pokud lidé zaslechnou slovo meditace, běžně si vybaví Buddhu sedícího v pozici lotosového květu. Naše meditace jsou však aktivní a dynamické! Využívají přirozenou inteligenci těla, jsou naladěny na moderního evropského člověka, probíhají při hudbě, která má terapeutické a léčebné účinky. Jsou určeny všem těm, kteří mají hektický život, těm, kteří na sobě vědomě pracují. Přinášejí totiž hluboké uvolnění, ztišují mysl, výrazně odpomáhají od stresu.

Vyjděme z toho, že chcete zůstat „jen tak“ a být v klidu. Chcete, aby se vám hlavou nehonily myšlenky... jenže stále to nejde.

Pokud totiž jen sedíte se zavřenýma očima, zapojujete pouze hlavu (například opakováním mantry), nezapojíte však vaše tělo jako celek!

A tělo jako celek souvisí s bytím. Hlava je stejně božská jako vaše játra, ledviny nebo chodidla.

Celistvost je božská, ale pouze hlava to nedokáže rozpoznat.

Pár meditace